You are here:-, مقالات-تاریخچه ای از تابلو نقاشی آبرنگ

تاریخچه ای از تابلو نقاشی آبرنگ

تاریخچه ای از تابلو نقاشی آبرنگ

تابلو نقاشی آبرنگ توسط ابزار هایی ساده مانند قلمو و رنگ هایی با ترکیب آب ساخته می شوند که با وجود ساده بودن این ابزار،استعداد و مهارت نقاش باعث خلق نقاشی هایی زیبا و جذاب میشود.

عمق بخشیدن به رنگ های آبرنگ به همراه ظرافتی که در نقاشی با آبرنگ وجود دارد باعث جذب مخاطبان بسیاری می شود.

هنر نقاشی با آبرنگ دارای پیشینه ای بسیار کهن است که شاید بتوان آن را به نقاشی هایی که درون غار اروپایی پله لیتیک کشیده میشد و به انگارنوشت های مصری نسبت داد.

اولین تابلویی که با استفاده از ابرنگ در دوران رنسانس کشیده شد و از آن دوره تاکنون این نوع از تابلوهای نقاشی در سراسر دنیا دارای طرفداران زیادی میباشد.

در بررسی های دقیق تاریخی مربوط به استفاده از آبرنگ میتوان آلبرشت دورر(نقاش آلمانی متولد سال ۱۴۷۱ میلادی)را به عنوان اولین کسی معرفی کرد که نقاشی آبرنگ را با الهام از طبیعت و تصاویر حیوانات وارد عرصه ی هنر کرد.

متاسفانه به دلیل عدم آگاهی مردم از هنر نقاشی با آبرنگ،دورر نتوانست در ابتدا موفقیت چشمگیر پیدا کند اما تلاش های او باعث شد تا در سده ۱۹ میلادی،نقاش چیره دستی  به نام ترنر برای معرفی تابلو نقاشی آبرنگ در میان مردم با موفقیت مواجه شود.

 تاریخچه ای از تابلو نقاشی آبرنگ

تابلو نقاشی آبرنگ؛نمادی از هنر و خلاقیت

آبرنگ ها نیز مانند دیگر ابزار های نقاشی دارای انواع مختلفی می باشد و استفاده از هر نوع آن بستگی به سبک مورد نظر نقاش در آفرینش تابلو نقاشی ابرنگ دارد اما به طور کلی می توان در مورد انواع تابلو های نقاشی آبرنگ به این نکته اشاره کرد که سرعت عمل نقاش و توانایی اجرایی او در به نمایش گذاشتن مهارتش یکی از قوانین اصلی این نوع از نقاشی ها میباشد.

اگر با دقت به یک نمونه از تابلو های نقاشی آبرنگ نگاه کنید،به خوبی متوجه این حقیقت خواهید شد که طرح ها و رنگ های این تابلوها جلوه ای شفاف دارند برعکس دیگر تابلو ها هیچ یک از رنگدانه ها رنگهای دیگر را پوشش خواهند داد این موضوع باعث حفظ حریم و نظم در تابلو نقاشی آبرنگ میشود و بسیار مورد علاقه ی کسانی خواهد بود که از شلوغی و هرج و مرج نقاشی ها سردرگم می شوند.همین ویژگی منحصر بفرد آبرنگ باعث شده است تا بسیاری از نقاشان سبک رئالیسم که بیشتر موضوع نقاشی آنان تصاویری حقیقی از طبیعت و حیوانات گوناگون است،این ابزار را برای نقاشی و خلق اثار خود برگزینند.

 تابلو نقاشی آبرنگ؛نمادی از هنر و خلاقیت

تابلوهایی واقع گرایانه و بدون مرز!

برای کشیدن تابلو نقاشی آبرنگ هیچ گونه محدودیت و مرزی وجود ندارد و نقاشان میتوانند با کمک قدرت خلاقیت و استعداد خود تصاویری زیبا و منحصر بفرد را به  تصویر بکشند.

امروزه استفاده از تکنیک های مختلف و متنوعی همچون پاشیدن رنگ،خراشیدن کاغذ،رنگ زدن مدرج،مهر زدن در رنگ و….باعث شده است تا بسیاری از هنردوستان و افراد خوش ذوقی که به دنبال یکطرح بکر،خلاقانه و تابلو نقاشی مدرن میباشند،تابلو نقاشی آبرنگ را برای تزیین محیط زندگی و کار خود انتخاب کنند.

همین حالا دکوراسیون خود را تکمیل کنید

برای خرید و سفارش خاص ترین تابلو های متناسب با دکوراتیو منزل خود کافیست به ما اعتماد کنید. شماره مشاوره و سفارش گیری: ۰۹۳۰۴۲۹۱۵۲۵

از این که در این مقاله ما را همراهی نموده اید سپاسگذاریم. آرت شاپ شما را برای تماشای محصولات خاص خود دعوت می کند.

توسط | 2020-04-24T18:15:09+03:30 آوریل 24th, 2020|تکنیک های نقاشی, مقالات دسته بندی ها|برچسب ها:٪ s |بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه